VOĽNOPREDAJNÉ LIEKY | Chrípka, kašeľ

BROMHEXIN 8-KVAPKY KM 1x20 ml

BROMHEXIN 8-KVAPKY KM 1x20 ml

Liek je expektorans, mukolytikum. Zrieďuje a skvapalňuje hustý hlien pri ochoreniach dýchacích ciest. Liek sa používa pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc, ktorých sprievodným znakom je porušená tvorba hlienu a jeho transport. Viac na adcc.sk

kúpiť
BROMHEXIN 8-KVAPKY KM 1x100 ml

BROMHEXIN 8-KVAPKY KM 1x100 ml

Liek je expektorans, mukolytikum. Zrieďuje a skvapalňuje hustý hlien pri ochoreniach dýchacích ciest. Liek sa používa pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc, ktorých sprievodným znakom je porušená tvorba hlienu a jeho transport. Viac na adcc.sk

kúpiť
Flavamed forte perorálny roztok sol por (fľ.skl.+odmerná lyžička) 1x100 ml

Flavamed forte perorálny roztok sol por (fľ.skl.+odmerná lyžička) 1x100 ml

Perorálny roztok obsahuje liečivo ambroxoliumchlorid a patrí do skupiny mukolytík, liekov na liečbu kašľa a prechladnutia. Používa sa na liečbu produktívneho kašľa, so zvýšenou tvorbou hlienu, pri ochoreniach pľúc a priedušiek. Pôsobením tohto lieku sa hustý hlien skvapalňuje, čím sa ľahšie vykašliava.  Viac na adcc.sk

kúpiť
OSCILLOCOCCINUM pil dds (tuba PP) 6x1 g

OSCILLOCOCCINUM pil dds (tuba PP) 6x1 g

Liek sa používa na základe poznatkov uvedených v Materia Medica Homeopatica. Oscillococcinum je homeopatický liek, tradične používaný pri liečbe chrípkových stavov (horúčka, prechladnutie, bolesti). Viac na adcc.sk

kúpiť
HEDELIX S.A. gtt por (liek.skl.hnedá) 1x20 ml

HEDELIX S.A. gtt por (liek.skl.hnedá) 1x20 ml

Liek obsahuje extrakt z listov brečtanu popínavého. Je to rastlinný liek. Používa sa na liečbu zápalov dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hlienu a liečbu príznakov chronických zápalových ochorení dýchacích ciest.

kúpiť
KALOBA GTT POR 1X50ML

KALOBA GTT POR 1X50ML

Liek obsahuje tekutý extrakt z koreňa muškátu Pelargonium sidoides. Je to rastlinný liek, ktorý patrí do skupiny liekov používaných pri bežnom nachladnutí a kašli. Používa sa pri akútnych infekciách horných dýchacích ciest. Viac na adcc.sk

kúpiť
COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE 1x10 ks

COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE 1x10 ks

Liek obsahuje: paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktorý odstraňuje bolesť v hrdle, bolesť hlavy, svalov i kĺbov a znižuje horúčku. V lieku je obsiahnutý v maximálnej dávke,  fenylefrín, ktorý uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny a tak uľahčuje dýchanie, vitamín C, ktorý je bežnou súčasťou liekov proti chrípke. Používa sa na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, silného prechladnutia a iných horúčkovitých ochorení sprevádzaných upchatým nosom alebo upchatými prinosovými dutinami.

kúpiť
Paxeladine 0,2 PERCENT sirup sir (fľ.skl.+PP odmerka) 1x100 ml

Paxeladine 0,2 PERCENT sirup sir (fľ.skl.+PP odmerka) 1x100 ml

Účinná látka lieku je oxeladín, čo je antitusikum, liek proti kašľu. Je to liek na liečbu obtiažneho, neproduktívneho kašľa u dospelých a detí starších ako 30 mesiacov.  

kúpiť
STOPKAŠEĽ Medical PASTILKY - Dr.Weiss (pri kašli a bolesti v krku 1x24 ks)

STOPKAŠEĽ Medical PASTILKY - Dr.Weiss (pri kašli a bolesti v krku 1x24 ks)

Originálne bylinné pastilky obsahujú zmes 5 bylinných extraktov (skorocel, boswelliu, materinú dúšku, bazalku, eukalyptus), ktoré pomáhajú zmierniť príznaky pri kašli a bolesti v krku. Zloženie: Sladidlá: glukózový sirup, sacharóza; extrakt boswéllie (Boswellia serrata), extrakt skorocelu (Plantago lanceolata), eukalyptový olej (Eucalyptus globulus), mentol, extrakt bazalky (Ocimum basilicum), olej materinej dúšky (Thymus zygis), seleničitan sodný pentahydrát (selén).  Viac informácií o produkte na: ADC.s

kúpiť
PARALEN GRIP horúci nápoj echinacea a šípky (plo por 500 mg/10 mg, 1x12 vrecúšok)

PARALEN GRIP horúci nápoj echinacea a šípky (plo por 500 mg/10 mg, 1x12 vrecúšok)

Liek vo forme horúceho nápoja obsahuje kombináciu dvoch liečiv: paracetamol, ktorý pôsobí proti bolesti a horúčke, fenylefríniumchlorid, ktorý uvoľňuje dýchacie cesty. Používa sa na zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia, vrátane horúčky, bolesti pri zápale prinosových dutín, bolesti hlavy, bolesti v hrdle a bolestí kĺbov a svalov. Pomáha tiež pri nádche, uvoľňuje upchatý nos a prinosové dutiny a tým uľahčuje dýchanie. Liek sa má užívať iba v prípade, ak príznaky chrípky a prechladnutia sprevádza

kúpiť
PARALEN GRIP horúci nápoj pomaranč a zázvor (plo por 500 mg/10 mg, 1x12 vrecúšok)

PARALEN GRIP horúci nápoj pomaranč a zázvor (plo por 500 mg/10 mg, 1x12 vrecúšok)

Liek vo forme horúceho nápoja obsahuje kombináciu dvoch liečiv: paracetamol, ktorý pôsobí proti bolesti a horúčke, fenylefríniumchlorid, ktorý uvoľňuje dýchacie cesty. Používa sa na zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia, vrátane horúčky, bolesti pri zápale prinosových dutín, bolesti hlavy, bolesti v hrdle a bolestí kĺbov a svalov. Pomáha tiež pri nádche, uvoľňuje upchatý nos a prinosové dutiny a tým uľahčuje dýchanie. Liek sa má užívať iba v prípade, ak príznaky chrípky a prechladnutia sprevádza

kúpiť
NUROFEN STOPGRIP tbl flm 200 mg 1x24 ks (možné objednať v maximálnom počte 1 ks.)

NUROFEN STOPGRIP tbl flm 200 mg 1x24 ks (možné objednať v maximálnom počte 1 ks.)

Liek obsahuje dve liečivá: ibuprofén, ktorý znižuje teplotu, pôsobí proti bolestiam a zápalu, pseudoefedrín, ktorý znižuje opuch slizníc horných ciest dýchacích. Liek sa užíva pri krátkodobej liečbe príznakov akútnych infekčných ochorení horných ciest dýchacích ako je nádcha, bolesti hrdla, bolesť hlavy a celého tela, akútny zápal nosohltanu, akútny zápal Eustachovej trubice (pocit zaľahnutého ucha). Viac na adcc.sk   Výdaj lieku je obmedzený v zmysle § 22 ods. 4 písm. a) zákona č. 362/2011 Z.z. o

kúpiť
PARALEN GRIP tbl flm 1x24 ks (možné objednať v maximálnom počte 1 ks.)

PARALEN GRIP tbl flm 1x24 ks (možné objednať v maximálnom počte 1 ks.)

Liek obsahuje tri liečivá: paracetamol, ktorý znižuje teplotu a tlmí bolesť, pseudoefedríniumchlorid, ktorý odstraňuje zdurenie nosovej sliznice, dextrometorfániumbromid, ktorý potláča kašeľ priamym pôsobením na centrum kašľa v predĺženej mieche. Používa sa pri liečbe horúčkovitých vírusových akútnych aj chronických ochorení dýchacieho ústrojenstva sprevádzaných suchým, dráždivým či záchvatovým kašľom.   Viac na adcc.sk

kúpiť
Mucoplant Kvapky proti kašľu s tymiánom a anízom (1x30 ml)

Mucoplant Kvapky proti kašľu s tymiánom a anízom (1x30 ml)

Liek obsahuje extrakt z dúšky tymiánovej a anízovú silicu. Je to rastlinný liek s účinkom podporujúcim vykašliavanie hlienov pri chorobách z prechladnutia a ochoreniach horných dýchacích ciest. Viac informácií o produkte na: ADC.sk

kúpiť
PARALEN GRIP chrípka a bolesť tbl flm 1x24 ks (možné objednať v maximálnom počte 1 ks.)

PARALEN GRIP chrípka a bolesť tbl flm 1x24 ks (možné objednať v maximálnom počte 1 ks.)

Liek obsahuje kombináciu troch liečiv: paracetamol - znižuje horúčku a uľaví od bolesti, fenylefrín - pomáha uvoľniť plný alebo upchatý nos,  kofeín - urýchľuje bolesť tlmiaci účinok paracetamolu a pomáha bojovať proti ospalosti a pocitu vyčerpania. Liek sa používa na zmiernenie príznakov prechladnutia a chrípky. Tieto príznaky zahŕňajú horúčku, bolesť hlavy, zimnicu, plný alebo upchatý nos, bolesti prinosových dutín a bolesť hrdla, bolesti svalov a kĺbov.

kúpiť